Medycyna Przeciwstarzeniowa

Czym jest medycyna przeciwstarzeniowa?

Medycyna przeciwstarzeniowa (anti-aging) to nowy dział medycyny, który znacząco różni się od dotychczasowej medycyny klasycznej. Polega ona na tym, że zamiast na leczeniu skutków choroby skupia się ona na jej zapobieganiu. Anti-aging ma za zadanie wykrywać choroby we wczesnym stadium, i właśnie wtedy zająć się ich leczeniem. Wtedy to skuteczność leczenia jest dużo większa. Poza tym medycyna przeciwstarzeniowa odwraca skutki przebytych dotychczas chorób oraz tych związanych typowo z wiekiem. Przeprowadzono na ten temat liczne badania naukowe, które obejmują metody leczenia chorób społecznych takich jak rak, Alzheimer, stres oraz starzenie.

Cel:

Celem tego rodzaju medycyny jest wydłużenie naszego życia w zdrowiu, zachowanie witalności, sprawności fizycznej i psychicznej, młodego wyglądu oraz dobrego samopoczucia pomimo upływających lat. Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, aby podjąć się zabiegom medycyny starzeniowej, a przy tym poprawić stan zdrowia. Musimy pamiętać, że długość oraz jakość naszego życia, nie zależy od doraźnych działań, a pracujemy na nie przez cały czas.

Na czym polega:

Medycyna przeciwstarzeniowa obejmuje porady związane z medycyną ogólną, endokrynologią, dermatologią, dietetyką, ergonomią pracy i aktywizacją ruchową pacjenta. Pierwszym etapem jest diagnostyka. Rozpoczyna ją długa rozmowa, a raczej wywiad lekarza z pacjentem. Dotyczy on stanu zdrowia, niepokojących objawów, aktualnych chorób, stosowanych leków, diety, aktywności fizycznej, używek i suplementów. Dużą uwagę poświęca się rodzinie pacjenta, a dokładniej chorobom występującym u jego bliskich.

Po zakończeniu rozmowy z pacjentem i wyczerpaniu wszystkich tematów mających znaczenie w ukierunkowaniu dalszej diagnostyki pacjent jest badany internistycznie, a także zaleca się mu badania laboratoryjne. Należą do nich:

  • badania podstawowe (morfologia, elektrolity, enzymy, kreatynina, mocznik)
  • czynniki ryzyka miażdżycy
  • czynniki ryzyka cukrzycy
  • oznaczenia hormonalne
  • markery nowotworowe

Po dokładnym zdiagnozowaniu pacjenta następuje terapia właściwa:

  1. Farmakoterapia
  2. Modyfikacja stylu życia
  3. Profilaktyka przeciwnowotworowa
  4. Przeciwdziałanie procesowi starzenia organizmu
  5. Profilaktyka i leczenie dysfunkcji narządu ruchowego.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą medycyny przeciwstarzeniowej skontaktuj się z Centrum Medycyny Profilaktycznej!

Kontakt

Rejestracja

Tel. +48 577 920 444  (12) 68 30 613

Centrum Medycyny Profilaktycznej
Kraków, ul. Bolesława Komorowskiego 12

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek 7:00 – 19.00

Uzupełnij działanie: − 2 = 1